Kácení Máje Frenštát p. R.

            Program zahájili organizátoři před desátou hodinou dopolední. Poté mluveným slovem provázela celé téměř hodinové vystoupení, složené z několika tematických pásem vedoucí souboru Jana Šamánková. Během tanečních pásem: Zahánění ovcí, Co se škádlívá, to se rádo mívá, Řemeslnické tance a Kácení mája se mohlo početné publikum seznámit s tradicemi a zvyky našich předků. Před jedenáctou hodinou zasekli valaši sekyry do kmene májky a ta šla k zemi. Tradiční odměnou pro muziku, tanečníky i vítěze boje o vlajku na vrcholu májky, kterým se letos stal Ondřej Svoboda, byla láhev slivovice. Tu předal folkloristům i vítězi místostarosta Frenštátu pod Radhoštěm Pavel Mička.

                                                                                                                                        Marián Žárský

           V sobotu jsme ve Frenštátě na náměstí pokáceli Máj. Bylo to krásné dopoledne a my bychom chtěli moc poděkovat Frenštátu a Městské kulturní středisko Frenštát pod Radhoštěm za veškerou podporu a možnost vystupovat právě na této akci. Bylo nám ctí a velkým potěšením.       

                                                                                                                                          7kvítek 

 

Tisková zpráva zde...
Foto z akce zde...
Odkaz na náš facebook zde...

Novinky

Martinská beseda

10.11.2018 se můžete těšit na Martinskou besedu u cimbálu. Tentokrát se beseda bude konat v GARDEN RESTAURANT ve Frenštátě p. R.  K poslechu i tanci zahrají tentokrát dvě cimbálové muziky. Jednak naše domácí Cimbálová muzika Sedmikvítek s primášem Jirkou Bartoníčkem a také naši hosté CM...