Oblastní a regionální přehlídka dětských valašských souborů

        Ve Frenštátském Domě kultury se ve středu konala "Oblastní přehlídka dětských valašských souborů". Jednalo se o postupovou soutěž, které se účastnilo 11 souborů. Zasedla pětičlená porota, ve které byl naříklad pan Jiří Perůtka, nebo také paní Hana Sluštíková. Vybrali společně se svými kolegy 5 postupujících souborů, které se představí 29.4. v Rožnově pod Radhoštěm v Dřevěném městečku na regionální přehlídce a ukáží co umí, aby postoupily dále do celostátního kola přehlídky, která se bude konat v Jihlavě. 

        Sedmikvítek SI předvedl pásmo "Hajušky", které se porotě velmi líbilo. Starší skupina Sedmikvítek SII vystoupila s pásmem "Na končiny si zahrajem". S tímto fašankovým rejem se protančila mezi postupující soubory a můžeme se proto těšit na Sedmikvítek i v Rožnově. 

Odkaz na foto z Frenštátu zde...

Novinky

Martinská beseda

10.11.2018 se můžete těšit na Martinskou besedu u cimbálu. Tentokrát se beseda bude konat v GARDEN RESTAURANT ve Frenštátě p. R.  K poslechu i tanci zahrají tentokrát dvě cimbálové muziky. Jednak naše domácí Cimbálová muzika Sedmikvítek s primášem Jirkou Bartoníčkem a také naši hosté CM...