Sou..udřeni

        To si tak v neděli ráno vstaneme, umyjeme se, uvaříme čaj, nachystáme snídani, svačinu, posnídáme a vyrážíme… Blíží se nám totiž Frenštátské slavnosti, tak paní vedoucí naplánovaly soustředění. Při cestě do Astry nadávám, i když jsem s tím před měsícem dobrovolně souhlasila, při převlékání v šatně mě bolí každý sval z páteční zkoušky, ale převlékám se dál, co jiného mi taky zbývá. ;-) Jedinou záchranou nedělního rána byla Peťka, která slavila svátek. My jí všichni radostně gratulovali a za to jsme dostali jablečné šátečky a hlt růžového vína. A tím začalo SOUSTŘEDĚNÍ.

        Běžíme po kruhu, protahujeme si svaly, klouby, šlachy. Snažíme se rozlepit víčka a soustředit se. Po rozcvičce přichází další várka Peťčiných šátečků a dalšího hltu vínka… to nás už nadobro rozpohybuje a hurá na Ovečky (což je pásmo, na které se můžete těšit na slavnostech).

        Zpíváme a tančíme, potíme doposud vypité víno a tak si dáváme do třetí nohy další hlt. Při stém opakování stejné pasáže už opravdu nemůžeme, ale jedeme dál. Musíme přeci na domácím pódiu podat ten nejlepší výkon. Blíží se obědová hodina, tak vytahujeme svačiny a z druhého sálu se najednou stává štěbetající bufet plný vůně papriky, salámů, horkého kafe, sladkých koblih a štrůdlů. Popřejeme si dobrou chuť a zblajzneme to na jeden nádech. Malinká pauza na trávení, dejme tomu tři minuty, a jde se zase na parket.

        Nyní už jen ladíme detaily. Při tom nám v břiše poskakuje svačina, která se nestihla dostat ani do žaludku. Nevadí, pokračujeme dál. Bača zpívá, ovečky vzorně cupitají v rytmu.
STOP, znova! STOP, co ty záda? STOP, jdeš blbou nohou! STOP, jiné držení. STOP, STOP… blá, blá, blá... Hlavně všechno s úsměvem a dobrou náladou. Pája, Janča a Jiřinka se dokonce naučily hvízdat ;-) (Na vysvětlení se neptejte, neidentifikovatelné proudy zvuku z úst převést do psaného textu opravdu nejdou).

        Zkoušíme to naposledy…. A tak ještě teda jednou naposledy …ale vypadá to už slibně. Pár informací na závěr, například, kdo se podepíše do kroniky na radnici, kdo potáhne cimbál, kdo nachystá snídani souboru Spinek atd. Prostě klasická organizační schůzka. O té si někdy taky napíšeme.

        Potlesk na závěr, úklid sálu, konečná fotka a jde se domů. Tak na Frenštátských slavnostech na viděnou. 

                                                                                                                                                        PP

Diskuse

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Novinky

Martinská beseda

10.11.2018 se můžete těšit na Martinskou besedu u cimbálu. Tentokrát se beseda bude konat v GARDEN RESTAURANT ve Frenštátě p. R.  K poslechu i tanci zahrají tentokrát dvě cimbálové muziky. Jednak naše domácí Cimbálová muzika Sedmikvítek s primášem Jirkou Bartoníčkem a také naši hosté CM...