Archiv článků

Frenštátské slavnosti

Srdečně Vás zveme na Frenštátské slavnosti, které se letos konají 30. a 31. srpna. Akce probíhá na náměstí, v případě nepříznivého počasí v kině.

Liptálské slavnosti

V sobotu 24. srpna nás můžete vidět na Liptálských slavnostech. Informace o festivalu najdete zde.

Na znorovském mlatě

V sobotu 10. 8. Sedmikvítek vystoupí na festivalu "Na znorovském mlatě u strýčka Plevy" v obci Vnorovy. Můžete se podívat na program slavností.

Vynášení Mařeny

Jaro klepe na dveře, ale ještě je třeba vynést Mařenu (Smrtná neděle letos připadá na 17. 3.) Děcka ze Sedmikvítku společně s ostatními žáky frenštátských základních škol ji hodí do řeky Lomné dopoledne 18. 3.

Valašský bál Sedmikvítku

Valašský bál tento rok pořádáme 16. 2. v aule Střední průmyslové školy. Začátek v 19:00. Srdečně Vás zveme!

Fašank

Letošní masopustní veselí bude součástí Raškohrátek, které se konají v sobotu 9. 2. na Horečkách.

Folklorní hnutí na Frenštátsku a v okolí

Zajímají-li Vás lidové tradice na Frenštátsku, neváhejte a přečtěte si práci SOČ (Středoškolská odborná činnost) Petry Klimecké. Pojednává o lidových zvycích, kroji, nářečí, významných sběratelích a odkazu folkloru do dnešní doby.

Dětský valašský bál

Na vědomost se dává, že všecky frenštátské i přespolní děcka, které si chtějí zatancovat, zahrát hry nebo rovnou vyhrát královskou korunku, jsou zvány na Dětský valašský bál, který se pořádá v sobotu 5. ledna ve frenštátském Domě kultury. Začátek ve 14:00.

Koledy v CVČ Astra

Přijďte se podívat na vánoční koledování. V programu účinkují všechny skupiny souboru včetně dětské cimbálové muziky. Akce se koná v sobotu 15. 12. v aule CVČ Astra, začátek v 15:30. Po představení následuje krátká zábava.

Martinská beseda u cimbálu

Srdečně zveme všechny příznivce lidové muziky, aby si v sobotu 10. 11. přišli zatančit či jen tak pobesedovat do Restaurace Siberie. Začátek v 18:30.

Novinky

Martinská beseda

10.11.2018 se můžete těšit na Martinskou besedu u cimbálu. Tentokrát se beseda bude konat v GARDEN RESTAURANT ve Frenštátě p. R.  K poslechu i tanci zahrají tentokrát dvě cimbálové muziky. Jednak naše domácí Cimbálová muzika Sedmikvítek s primášem Jirkou Bartoníčkem a také naši hosté CM...